JBL JBL Flip 4 Преглед Спецификации

JBL Flip 4

Ве интересира повеќе? Прочитајте ја рецензијата на iMagazin за овој производ. »

JBL Flip 4

Производител: JBL
JBL Flip 4 е следната генерација во наградуваната серија на Flip; Пренослив Bluetooth звучник кој произведува изненадувачки моќен стерео звук. Овој компактен звучник се напојува со 3000mAh батерија, Li-ion батерија која нуди 12 часа континуирано работење, со висок квалитет на аудио репродукција. Поседува спортски издржливи, водоотпорни материјали кои се достапни во 6 живописни бои. Flip 4 е совршен сопатник кој е створен за секаква врста на патување и за сите временски услови. Flip 4 има и вграден микрофон кој може да се користи за hands-free повици како и повикување на виртуелните “Siri” или “Google Now”. Разговорите преку звучникот се кристално јасни поради фунцијата за поништување на околниот шум или ехо ефектот.

Sku:

1 . Изберете боја

  Детали
  Додатни информации

  Speaker connectivity Bluetooth
  Compatibility A2DP V1.3, AVRCP V1.6, HFP V1.6, HSP V1.2
  Power 2 x 8W
  Transducers 2 x 40mm
  Frequency 70Hz – 20kHz
  Signal-to-noise ≥80dB
  Power & Battery Lithium-ion polymer (3.7V, 3000mAh) 3.5 hours @ 5V1A up to 12 hours (varies by volume level and audio content)
  Dimensions & Weight 68 x 175 x 70 (mm) 515g
  What's in the box? 1 x JBL Flip 4 1 x JBL Micro USB Cable 1 x Safety Sheet 1 x Quick Start Guide Warranty Card