Bang & Olufsen Beoplay H9 Преглед Спецификации

Beoplay H9


Ве интересира повеќе? Прочитајте ја рецензијата на iMagazin за овој производ. »

Beoplay H9

Производител: Bang & Olufsen

Безкомпромисен звук со Active Noise Cancellation.
Active Noise Cancellation
Wireless преку Bluetooth

Sku:

1 . Изберете боја

  Детали  КВАЛИТЕТ НА ЗВУК
  Со BeoPlay H9, фокусот е на музиката. Со што Вие ќе уживате во силниот и прецизен звук на автентичните Bang&Olusfen слушалки.


  ДИЗАЈН
  Удобноста е главниот печат на Beoplay H9. Дизајнот ќе Ви овозможи апсолутна удобност на Вашите уши, со што ќе можете да уживате во музиката преку цел ден – додека меката кожа и адаптивната мемори пена ќе направат да не посакате никогаш да не ги извадите.


  ГЕСТОВИ
  Полираните и анодизирани капачки на слушалките ќе ви овозможат и те како напреден и уникатен интерфејс кој е осетлив на допир. Ви се овозможува целосна контрола над Вашата музика и повици - дури и кога би носеле ракавици.


  ЦЕЛ ДЕН МУЗИКА
  Beoplay H9 слушалките имаат батерија која се полни и заменлива батерија која е издржлива до 14 часа слушање на музика преку wireless и напредна Active Noise Cancellation технологија. Доколку снемате батерија, решението е едноставно - само приклучете го кабелот за да продолжите во уживањето.


  НАПРЕДЕН BLUETOOTH
  Beoplay H9 ја вклучува последната Bluetooth технологија која ќе Ви овозможи бескомпромисен бежичен звук, без разлика дали слушате музика или зборувате на телефон.


  ВИСТИНСКИ И ТОЧНО
  Ексклузивно, внимателно одбрани материјали како што е полиран алуминиум, мека кожа кои ќе ги загарантираат удобноста и стилот. И бидејќи кожата станува се поубава со текот на времето, Beoplay H9 не стареат, напротив се поубаво изгледаат.


  НАПРЕДНА ACN ТЕХНОЛОГИЈА
  Со едноставно повлекување надолу, бучавата исчезнува и Ви овозможуваат да се фокусира на вашите омилени песни. Тоа е убавината на хибридната технологија на ACN технологијата која користи два микрофони за точно да ја фати и да ја измери бучавата со ефектно поништување на спротивниот сигнал.


  Додатни информации

  Earphone type Over-Ear
  Driver Electro dynamic driver, 40 mm diameter
  Frequency 20 Hz - 22,000 Hz
  Connectivity 3.5mm stereo mini jack, Bluetooth
  Dimensions 197 x 225 x 40 mm
  What's in the box?
  • Audio cable with 3.5 mm jack <br>
  • Micro USB cable for charging <br>
  • Flight adapter <br>
  • Carrying pouch <br>
  • Quick Guide